Staršie ročníky

Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 19. august 2017 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 2x
Vytlačiť

Ako deti sme radi pozorovali dúhu. A nielen deti i dospelí. Jednak nás očarila svojou pestrou krásou, ale aj nám oznamovala, že nebezpečná búrka už pominula. Vlastne i biblicky nám oznamuje, že potopa sveta skončila a nastal nový život.V súčasnosti slovo dúha však mnohým evokuje hroznú dekadenciu, morálnu skazu.

Ostatná aktualizácia: 19. august 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 03. júl 2017 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 82x
Vytlačiť

Tak nás v 9. storočí vyzýva, resp. našich predkov, sv. Konštantín, mníšskym menom Cyril, brat sv. Metoda. Medzi prvými začul túto výzvu práve náš dnešný oslávenec sv. Gorazd. A my, dnes tu prítomní, sa chceme taktiež pripojiť k tejto blahodarnej výzve. Je to totiž stále aktuálna výzva, ktorá v súčasnosti dokonca poukazuje na najvyšší level Božieho Slova.

Ostatná aktualizácia: 05. júl 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 01. jún 2017 Napísal: Administrator
Dátum uverejnenia Prečítané: 56x
Vytlačiť

Každoročne sa na Slovensku koná akcia Noc kostolov. Obce a mestá sprístupňujú svoje chrámy a usporiadavajú rôzne programy pre verejnosť. Dokopy sa do Noci kostolov 2017 v Nitre zapojilo 12 chrámov a tým sa mesto Nitra stalo miestom s najväčším počtom zapojených kostolov na Slovensku.
Medzi zapojenými je i tento rok Starokatolícka cirkev na Slovensku. A i tento rok sú pozvané deti Rytierskeho rádu sv. Gorazda, aby tu vystúpili a vyčarili na tvárach návštevníkov úsmev, dali podnet k zamysleniu a ozvláštnili svojim duchom duchovnú atmosféru tohto podujatia. Súčasťou ich vystúpenia plného piesní, hier na hudobné nástroje a recitácií je i výstava výtvarných prác malých umelcov.

Ostatná aktualizácia: 01. jún 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 10. jún 2017 Napísal: Administrator
Dátum uverejnenia Prečítané: 41x
Vytlačiť

Kostoly slúžia pre zhromažďovanie veriacich, ktorí ako Božia rodina oslávujú Boha a prosia o pomoc pre vyriešenie svojich problémov.

Vo svete je veľa kresťanských kostolov. Niektoré sú naozaj krásne, úžasné. Ale viete, ktorý kresťanský kostol je prvým? Z hľadiska spomínaného účelu prvým kresťanským kostolom bola betlehemská maštalka, kde sa narodil Ježiš, Boží Syn.

Ostatná aktualizácia: 10. jún 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 10. máj 2017 Napísal: Krajčíková Beáta
Dátum uverejnenia Prečítané: 71x
Vytlačiť

V dňoch od 06.04.2017 - 08.04.2017 prebehla pastoračná návšteva nášho arcibiskupa Augustína Bačinského na severnom Slovensku. Počas týchto dní navštívil obydlia viacerých veriacich, 07.04.2017 bola vysluhovaná sviatosť zmierenia spolu so svätou omšou, po ktorej sme v širšom kruhu veriacich na agape rozoberali náboženské i svetské otázky či problémy. Debata sa tiahla do neskorých večerných hodín. Biskup tiež viacerým nalial sily zo svojich duchovných prednášok, ktoré verím všetkých obohatili a čerpáme z Božieho slova denne.

Ostatná aktualizácia: 10. máj 2017
 

Strana 1 z 6

<< Začiatok < Predch. 1 2 3 4 5 6 Nasl. > Koniec >>
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2016