Staršie ročníky

Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 10. jún 2017 Napísal: Administrator
Dátum uverejnenia Prečítané: 13x
Vytlačiť

Kostoly slúžia pre zhromažďovanie veriacich, ktorí ako Božia rodina oslávujú Boha a prosia o pomoc pre vyriešenie svojich problémov.

Vo svete je veľa kresťanských kostolov. Niektoré sú naozaj krásne, úžasné. Ale viete, ktorý kresťanský kostol je prvým? Z hľadiska spomínaného účelu prvým kresťanským kostolom bola betlehemská maštalka, kde sa narodil Ježiš, Boží Syn.

Ostatná aktualizácia: 10. jún 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 01. jún 2017 Napísal: Administrator
Dátum uverejnenia Prečítané: 20x
Vytlačiť

Každoročne sa na Slovensku koná akcia Noc kostolov. Obce a mestá sprístupňujú svoje chrámy a usporiadavajú rôzne programy pre verejnosť. Dokopy sa do Noci kostolov 2017 v Nitre zapojilo 12 chrámov a tým sa mesto Nitra stalo miestom s najväčším počtom zapojených kostolov na Slovensku.
Medzi zapojenými je i tento rok Starokatolícka cirkev na Slovensku. A i tento rok sú pozvané deti Rytierskeho rádu sv. Gorazda, aby tu vystúpili a vyčarili na tvárach návštevníkov úsmev, dali podnet k zamysleniu a ozvláštnili svojim duchom duchovnú atmosféru tohto podujatia. Súčasťou ich vystúpenia plného piesní, hier na hudobné nástroje a recitácií je i výstava výtvarných prác malých umelcov.

Ostatná aktualizácia: 01. jún 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 10. máj 2017 Napísal: Mgr. Mária Pauková
Dátum uverejnenia Prečítané: 25x
Vytlačiť

„Pre každého človeka je dôležité žiť s pocitom užitočnosti. V dnešnej dobe, keď je nezamestnaných veľa zdravých ľudí si tí, ktorí majú postihnutie zraku, hľadajú prácu ešte ťažšie." Takto sa začína list, ktorý bol adresovaný Starokatolíckej cirkvi na Slovensku. Pochádza od AjMy s.r.o. z Levoče. O čo sa vlastne jedná?

Ostatná aktualizácia: 10. máj 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 10. máj 2017 Napísal: Krajčíková Beáta
Dátum uverejnenia Prečítané: 40x
Vytlačiť

V dňoch od 06.04.2017 - 08.04.2017 prebehla pastoračná návšteva nášho arcibiskupa Augustína Bačinského na severnom Slovensku. Počas týchto dní navštívil obydlia viacerých veriacich, 07.04.2017 bola vysluhovaná sviatosť zmierenia spolu so svätou omšou, po ktorej sme v širšom kruhu veriacich na agape rozoberali náboženské i svetské otázky či problémy. Debata sa tiahla do neskorých večerných hodín. Biskup tiež viacerým nalial sily zo svojich duchovných prednášok, ktoré verím všetkých obohatili a čerpáme z Božieho slova denne.

Ostatná aktualizácia: 10. máj 2017
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 19. apríl 2017 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 48x
Vytlačiť

Dnes učíme deti o prírode. Avšak, keby nebolo Pádu, nemuseli by sme sa učiť o prírode. Alebo áno?

Učíme deti o matke a o otcovi? Nie. Pretože tie deti, ktoré žijú s rodičmi a pociťujú ich vedenie a lásku, sa nemusia učiť o svojich rodičoch. Alebo áno? Možno iba tie, ktoré sú v detskom domove alebo iným spôsobom od nich z rôznych príčin odlúčené.

Podobne ani o Bohu by sme sa nemuseli učiť, keby nebolo Pádu. Totiž sám Boh by sa k nám prihováral a prejavoval cez formu prírody, cez svoje telo. No v dôsledku Pádu sa k nám snaží prihovárať a prejavovať cez svoje Slovo.

Ostatná aktualizácia: 19. apríl 2017
 

Strana 1 z 6

<< Začiatok < Predch. 1 2 3 4 5 6 Nasl. > Koniec >>
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2016