Články

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 25. november 2021 Napísal: Mgr. Jana Pavlová
Dátum uverejnenia Prečítané: 942x
Vytlačiť

Poznáte ten pokoj, keď vás ráno budia lúče slnka, spev vtákov, jemný vánok a vôňa domova? Takéto rána sú akoby prebudením do nového života, kedy človek má pocit, že dokáže všetko, čo si zaumieni. Že ste tento pocit už dlho nemali? Všetko vôkol nás sa rozplýva v kriku budíka, áut štartujúcich a ponáhľajúcich sa do práce, či vnútorný pokoj vám narúša denná dávka „noviniek" zo sveta? Nenechajme si narušiť kľud našej duše, viem, že ťažko je sa vyhnúť húkajúcim alarmom, ktoré nám stále hlasnejšie a hlasnejšie oznamujú, že sa rútime do horších časov. Nie sú peniaze, zdravotná starostlivosť kolabuje, stres z atmosféry na pracovisku a ľudia, ktorí sa o nás starajú, riadia náš štát a spoliehame sa na nich, sami priznávajú, že sú v koncoch. Všetko toto a k tomu náš vlastný pocit, ktorý nadobúdame z týchto vonkajších podnetov, že sme zlí, nezodpovední, že len našou vinou sme na tom stále horšie. A vy sa potom naozaj cítite horšie. Presne v tomto momente zastavte, vypnite vonkajší znepokojivý šum médií, áno, buďme zodpovední, ale nie v strachu, nebojujme, nešírme nenávisť, strach, vyhrážky či dokonca násilie. Nie, zlom sa zlo nikdy nevyrieši.


Stále máme na výber, zvoľme si ticho, vstúpme do seba a počúvajme svoju dušu. Boh pre nás všetko už pripravil, nebojme sa tých, čo nám chcú ukradnúť to, čo sme s Bohom budovali, lebo Boh je tým najlepším správcom, vodcom a priateľom. Len ho počúvajme, vyzýva nás, aby sme sa nebáli, neznepokojovali, naopak aby sme otvorili oči svetlu, ktoré k nám preniká, vánku, ktorý nás zbavuje strachu a spevu vtákov, ktorý nám šepká, že my sme tými, kto to zvládne.
Buduje sa nová spoločnosť, nová Božia spoločnosť, ktorá nebude založená na strachu, vyhrážaniu sa a utláčaniu. Spoločnosť ktorej správcom je Boh a my s ním. Stačí už len počúvnuť svoju dušu a vkročiť do vopred pripravených konštelácií. Nebeské kráľovstvo sa už začína... Začína sa v našich srdciach.

Ostatná aktualizácia: štvrtok, 25. november 2021, 19:04
You are here:   Home