Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 28. november 2013 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 2947x
Vytlačiť

V stredu večer, 27.11.2013 sa v Bratislave konala akcia Quo vadis kresťanstvo? organizovaná UPF Slovensko v priestoroch Cirkvi československej husitskej na ulici Konventná 11. Uplynulo 1700. výročie, kedy nastal historický obrat v roku 313 Milánskym tolerančným ediktom, kedy kresťanstvo vystúpilo z pozície prenásledovaného spoločenstva do pozície privilegovaného náboženstva.

Prinášame Vám príhovor nášho arcibiskupa, ktorý vystúpil s nasledujúcim príhovorom:

V živote jednotlivca, v rodinnom živote i spoločenskom, a to i na globálnej úrovni, zažívame, resp. zaznamenávame určité peripetie. I napriek veľkým snahám sa nám mnohé situácie vymykajú z rúk a častokrát bolestne zakusujeme Sizyfovu skúsenosť. No tento Sizyfov syndróm je príznačný pre celé dejiny ľudstva (Sizyfovi bola pridelená úloha kotúľať do kopca balvan, ktorý sa pred vrcholom vždy zrúti späť). V dôsledku toho sa vynára otázka: aký je vlastne zmysel a cieľ dejín?

Ostatná aktualizácia: 28. november 2013
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 11. november 2013 Napísal: Mgr. Mária Pauková
Dátum uverejnenia Prečítané: 13343x
Vytlačiť

Už ste to zažili. Idete po ulici a váš pohľad sa zastaví na staršej žene s miskou v ruke. Alebo na mužovi ležiacom na lavičke. A stalo sa vám, že by vás zastavila žena a mala na vás prosbu? Všetci títo ľudia v mojom príbehu majú jedno spoločné – chýbajú im prostriedky na živobytie. Nemajú buď kde hlavu skloniť, alebo čo dať do úst sebe či svojim deťom.

Ostatná aktualizácia: 28. november 2013
 
Hodnotenie užívateľov:  / 1
Uverejnené: 09. september 2013 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 1424x
Vytlačiť

Bratia a sestry, počúvate sa, čo hovoríte? Viete, čo ste práve povedali a čoho ste sa zriekli? Veď na moje oznámenie „počuli sme slovo Pánovo", ste povedali „chvála Tebe Kriste", čím ste sa – ako to znie v poslednej vete dnešného evanjelia („Tak ani jeden z vás, ak sa nezriekne všetkého, čo má, nemôže byť mojím učeníkom") – práve zriekli všetkého svojho majetku.

Ostatná aktualizácia: 09. september 2013
 
Hodnotenie užívateľov:  / 1
Uverejnené: 21. október 2013 Napísal: Mgr. Jana Pavlová
Dátum uverejnenia Prečítané: 1439x
Vytlačiť

Teraz, v dušičkovom čase, kedy intenzívnejšie zažívame prítomnosť duchovného sveta, si väčšina z nás nájde čas a príde položiť kvietok na pamätné miesto človeka, ktorého má rád. Možno aj prehodí zopár slov, ktoré chce, aby milovaná osoba počula a v tú chvíľu má naozaj pocit akoby to malo zmysel mu zdeliť svoje myšlienky, akoby cítil jeho prítomnosť.

Ostatná aktualizácia: 28. november 2013
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 28. august 2013 Napísal: Mgr. Jana Pavlová
Dátum uverejnenia Prečítané: 1442x
Vytlačiť

V ťažkých chvíľach sa veľa veriacich žien a najmä matiek utieka k duchovnej matke, Ježišovej, a ľahšie prijíma svoje utrpenie keď má pred očami ženu, ktorá dokázala čeliť neuveriteľne bolestným udalostiam okolo svojho syna.

Ostatná aktualizácia: 28. august 2013
 

Strana 1 z 4

<< Začiatok < Predch. 1 2 3 4 Nasl. > Koniec >>
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2013