Hodnotenie užívateľov:  / 11
Uverejnené: 29. december 2014 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 1373x
Vytlačiť

„Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh... všetko vzniklo skrze neho a bez neho nič nevzniklo z toho, čo vzniklo... Tým, ktorí ho prijali, dalo moc stať sa Božími deťmi“ (Jn, 1,1.3.12).

Toto je pointa Vianoc, z ktorej by sme sa mali naozaj tešiť a byť zato vďační. Ale rozumieme vôbec tomu? Prijali sme toto Slovo do svojich sŕdc a cítime sa byť Božími deťmi? Alebo patríme k tým, ktorí ho vlastne vo svojom praktickom živote neprijali, a hlásime sa k nemu len z rôznych zištných dôvodov práve iba na Vianoce?

Ostatná aktualizácia: 04. február 2015
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 27. november 2014 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 1316x
Vytlačiť

Hoci vo všeobecnosti, a počas adventu zvlášť, my, kresťania hovoríme: „Na tvoj príchod čakáme", mysliac tým druhý príchod Pána Ježiša na túto zem, v praxi je to v spomínanom advente iba príprava na Vianoce, čiže na slávnosť spomienky narodenia Ježiša ako Mesiáša. No ten druhý príchod, o ktorom Pán Ježiš s obavou povedal: „A či Syn človeka nájde vieru, keď príde po druhýkrát", sa nás dotýka iba okrajovo, neurčito a možno iba formálne.

Ostatná aktualizácia: 04. február 2015
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 30. september 2014 Napísal: Augustín Bačinský
Dátum uverejnenia Prečítané: 1297x
Vytlačiť

Slovo Božie ako GPS

Myslím, že všetci vieme, čo je to labyrint. A možno mnohí z vás si aj vyskúšali toto zariadenie, ktoré spočiatku spôsobovalo radosť a smiech, ale neskôr, keď človek nemohol nájsť tú správnu cestu von, začal pociťovať i strach.
Labyrint sa v architektúre myslí predovšetkým mytologický labyrint krétskeho kráľa Minóa, ktorý je identický s jeho palácom v Knósse.
Podľa povesti kráľ Minós poveril vynálezcu a staviteľa Daidala, aby navrhol dom so spletitými chodbami a schodiskami. Daidalos vytvoril zázračné dielo, bludisko z kameňa, z ktorého nikto, kto doň vkročil, nenašiel cestu von.

Ostatná aktualizácia: 04. február 2015
 
Hodnotenie užívateľov:  / 0
Uverejnené: 29. október 2014 Napísal: Mgr. Jana Pavlová
Dátum uverejnenia Prečítané: 1232x
Vytlačiť

Na sviatok všetkých svätých sme spolu s deťmi opäť vyrábali ozdobné dekorácie na hroby, ktoré sa štvrtok zanesú na blízke aj vzdialenejšie cintoríny na ozdobu tých hrobov, kam už nikto nechodí. Ďakujeme deťom, že svoju úlohu zobrali zodpovedne a venovali sa téme, o ktorej väčšina dospelých nerozpráva - umieranie a smrť. Deti boli k tejto téme otvorené a prijímali informácie o duchovnom živote a jej predchádzajúcemu stavu - umieraní s veľkým záujmom. Prišli sme k záveru, že je to téma, ktorej sa treba venovať, veď nik z nás nevie, ako dlho tu, na zemi, ešte bude...

Ostatná aktualizácia: 04. február 2015
 
Hodnotenie užívateľov:  / 6
Uverejnené: 30. september 2014 Napísal: Mgr. Anna Záhradníková
Dátum uverejnenia Prečítané: 29012x
Vytlačiť

Na pozvanie majiteľa Vígľašského hradu bol arcibiskup Augustín spolu s tajomníčkou biskupského úradu pozvaní na posvätenie kaplnky sv. Michaela, ktorá sa nachádza v priestoroch zrekonštruovaného hradu. Tento objekt sa zrekonštruoval podľa starých dochovaných plánov. Arcibiskup Augustín mal pri tejto príležitosti aj príhovor -  homíliu, ktorú vám tu prinášame.

Ostatná aktualizácia: 04. február 2015
 

Strana 1 z 3

<< Začiatok < Predch. 1 2 3 Nasl. > Koniec >>
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2014