Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 28. august 2013 Napísal: Mgr. Jana Pavlová
Dátum uverejnenia Prečítané: 1470x
Vytlačiť

V ťažkých chvíľach sa veľa veriacich žien a najmä matiek utieka k duchovnej matke, Ježišovej, a ľahšie prijíma svoje utrpenie keď má pred očami ženu, ktorá dokázala čeliť neuveriteľne bolestným udalostiam okolo svojho syna.

Všetky matky poznáme situácie kedy naše deti urobia niečo, čo nedokážeme ovplyvniť a vidíme, že následkom toho bude bolesť. Mária takéto situácie zažívala počas svojho života veľakrát. Často krát sa z mnohých príbehov dozvedáme, že nesúhlasila s činmi Ježiša, ba čo viac mu oponovala a nepodporila ho. Nebolo to kvôli lenivosti, nedbanlivosti ale skôr z ľudského strachu, ktorý je súčasťou každého človeka a keďže i Mária je človek z mäsa i kostí tak i ona má ľudské vlastnosti a tiež i zodpovednosť kedy je ťažké správne si vyložiť Božiu vôľu. Nie, nedá sa nič zazlievať, matku Máriu môžeme len obdivovať a brať si z jej obetavosti príklad. Na čo však chcem poukázať, neberme jej láskyplnú povahu ako niečo čo nemôžeme dosiahnuť i my. Buďme matky ako ona a ešte viac! Dokážme Bohu a teda predovšetkým i sebe samým, že dospejeme do stavu jedinca, kedy matka, či biologická alebo naša duchovná, s hrdosťou sa na nás bude pozerať a bude môcť povedať, že jej dieťa sa dostalo ďalej ako ona sama! Veď predsa každý rodič túži vidieť svoje dieťa ako je úspešnejšie ako on sám, šťastnejšie ako on sám, že sa mu darí plniť Boží účel lepšie!

Matka Mária, ďakujeme ti, že nám ideš príkladom v tom ako žiť pre naše deti a že ako ty si sa snažila pripraviť cestu svojmu synovi, tak daj aby aj my sme vytvárali podmienky pre naše deti, aby ich životy boli ako Ježišov život, úprimný, nebojácny a tak viedli tento svet do Božieho kráľovstva!

Ostatná aktualizácia: streda, 28. august 2013, 09:41
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2013Úloha Márie v dejinách spásy