Ročník 2011

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 02. marec 2011 Napísal: Mgr. Jana Pavlová
Dátum uverejnenia Prečítané: 7482x
Vytlačiť

Zaujíma vás, kde je vaše dieťa? S kým sa stretáva? Ako sa mu darí? Prečo je smutné alebo mĺkve? Asi každý milujúci a zodpovedný rodič by zodpovedal tieto otázky rovnako a kladne. Ak aj vy patríte medzi týchto rodičov, tak si skúste odpovedať aj na nasledujúcu otázku. Urobili by ste maxi­mum čo je vo vašich silách pre jeho zdravie? Ak áno, tak práve tento článok je tu pre vás.

 

Nedávno som si vypočula prednášku ohľadom povinných očkovaní detí. Nakoľko u nás, na Slovensku, rodič nemá na výber či svoje dieťa dá alebo nedá zaočkovať, tak ani veľmi často nevenuje pozornosť vakcínam, ktoré sú podávané ich ratolestiam.

Na prednášku som išla s pocitom zvedavosti a nezaujatosti. Napadalo mi, že veď prečo by štát chcel našim deťom zle, ak je niečo povinné, veď je to predovšetkým kvôli chráne­niu samotných ľudí. No názor som pomaly, ale isto začala meniť. Ako matka dieťaťa, začala som sa zaujímať o túto problematiku bližšie a z viacerých i zahraničných zdrojov.

Ako som sa dozvedela, vakcíny nie sú natoľko bezpečné ako nám naši pediatri tvrdia. Dokonca v mnohých prípadoch ne­žiaduce účinky sú omnoho alarmujúce než samotná choro­ba voči ktorej vakcína bola vyrobená. Mňa osobne vyľakala najmä vakcína nazývaná MMR (mumps, osýpky, ružienka), ktorá je podávaná deťom v 15. mesiaci života. Máloktorý lekár vás upozorní, že okrem bežných nežiaducich účinkov ako je zvýšená teplota, začervenanie pokožky v okolí vpichu a podobne, sa vyskytujú oveľa vážnejšie vedľajšie účinky – poškodenia mozgu, autizmus, cukrovka 1.typu. Zložka tejto vakcíny je veľmi nebezpečná pre dospelého človeka, nieto ešte pre malé bábätko. Môže poškodiť psychický vývoj die­ťatka. Tou zložkou je ortuť.

Nech to znie akokoľvek nepochopiteľne, ortuť je súčasťou každej MMR vakcíny. Viac sa o tejto a nielen tejto vakcíne

môžete dočítať na webo­vej stránke www.sloboda­vockovani.sk. Aj z etické­ho dôvodu táto kombinovaná vakcína nie je ideálnou. Látky použité vo vakcíne Rubeoly obsahujú tkanivové kultúry z umelo potratených detí.

Je smutné, že väčšina lekárov ani len nechce diskutovať s rodičmi na túto tému. Ak sa nájde niekto, kto aj napriek tomu, že očkovanie je u nás povinné, odmietne hoci len jednu z vakcín, tak začne byť „prenasledovaný“ štátnym dozorom nad hygienou.

Následne je od neho vymáhaná až niekoľko stoviek eur vy­soká pokuta, proti ktorej sa síce dá odvolať, no môže vám pekne znepríjemňovať chvíle. Dokonca štát ani v prípa­de vzniknutého vedľajšieho nežiaduceho účinku očkovania dáva ruky preč a ani len sa nesnaží odškodniť postihnutého jedinca ako sa to v zahraničí bežne už deje.

Napokon, čo je ale horšie, bojovať s veternými mlynmi za slobodné rozhodovanie sa v oblasti zdravia a tým aj očko­vania vlastného dieťaťa, alebo radšej riešiť možne strašné následky povinných očkovaní?

Ostatná aktualizácia: nedeľa, 08. apríl 2012, 06:49
You are here:   HomeStaršie ročníkyRočník 2011Boj s veternými mlynmi...