Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 20 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 02. január 2020 Napísal: Augustín Bačinský Kategória: Ročník 2020
Prečítané: 608x
Vytlačiť

To je naše univerzálne želanie. Ale ako ho dosiahnuť?! Starokatolícka cirkev na Slovensku vám chce hneď na úvod tohto nového roka ponúknuť pre tento cieľ know how.

Najskôr si však musíme vyjasniť predstavu nášho šťastia. Čo považujeme za šťastie? Mnohí považujú za šťastie byť slávnym, dosiahnuť uznanie a poctu, resp. dosiahnuť politickú moc na ovládanie druhých. Iní ho vidia v peniazoch, v materiálnom bohatstve: mať veľký dom, drahé auto a pod. Avšak zo skúsenosti vieme, že takéto šťastie je len chvíľkové, pominuteľné, ktoré pominie veľmi rýchlo, hneď ako to všetko dostaneme.

 

Boh však chce, aby sme dosiahli večné šťastie. V čom spočíva toto večné šťastie? Spočíva v zjednoteniu sa so Základom nášho bytia, s Bohom. Tak, ako to vyjadril už sv. Augustín: „Nespokojné je moje srdce, Bože, pokým nespočinie v Tebe". Preto je potrebné, aby sme Bohu umožnili vstúpiť do našich sŕdc. Aby nás mohol zaplaviť svojou láskou a svetlom. Potom zažijeme ovocie nášho vzťahu, ktorým je radosť. Táto radosť, ak je umocnená našou vďačnosťou, tak je to vlastne prežívanie neba na zemi. A to je najvyššou hodnotou človeka na tejto zemi. Vďaka tomu pociťujeme veľké šťastie, a to aj vtedy, keď nám neprejavujú poctu, aj keď nemáme vysoké postavenie či peniaze.

Ľudská história neustále hľadala takúto pravú lásku a radosť, ktorú si želala rozvíjať a uskutočňovať. Avšak ľudstvo prežívalo boj medzi Božím svetom a satanským svetom, pričom si žiaľ, vyberalo satanský svet. No pôvodnou domovinou ľudstva je Boží pravý svet, ktorý je zároveň večným svetom.

Bratia a sestry, teraz je ten čas uskutočniť pravý večný Boží svet, teraz je čas ustanoviť nebo na zemi, a to skrz správnu motiváciu a pravú lásku. K tomu nám slúži plnosť Božieho Slova, v ktorom je prítomný samotný Boh. Je na nás, aby sme Jeho ponuku pre náš šťastný, radostný život prijali.

Áno, Boží svet je svetom, kde je len radosť. Preto povstaňte správni ľudia! Náš čas práve nadišiel!

You are here:   HomeSKNRočník 2020Šťastný nový rok 2020

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.27
MySQL
5.5.24-cll
Čas
10:44
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
13
Články
389
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
1959706

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri