Glosa

Najnovšie video

Kto je práve pripojený

Práve tu je 32 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Posledné komentáre

Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 
Uverejnené: 05. február 2020 Napísal: Mgr. Mária Pauková Kategória: Ročník 2020
Prečítané: 483x
Vytlačiť

Dňa 29.1.2020 sa v Synagóge v Nitre konala milá akcia s názvom Srdce na dlani pod záštitou centra dobrovoľníctva a Mesta Nitra. Jedná sa o oceňovanie práce dobrovoľníkov.

Medzi nominovanými v kategórii Dobrovoľník/čka v oblasti práce s deťmi a mládežou sa tento rok objavila vďaka rodine Fiebigových – ktorým zo srdca ďakujeme za podporu a pochvalu –dobrovoľníčka Rytierskeho rádu sv. Gorazda Anička Záhradníková.

 

Rytiersky rád sv. Gorazda je občianskym združením a spolupracujúcou organizáciou Starokatolíckej cirkvi na poli charitatívnom, kultúrnom i výchovno-vzdelávacom. I preto nás ocenenie veľmi teší.

Prinášame vám slová manželov Fiebigových oceňujúce Aničkinu prácu:

Anna Záhradníková je súčasťou občianskeho združenia Rytiersky rád sv. Gorazda, ktoré zabezpečuje voľnočasové aktivity pre deti najmä zo sociálne slabších rodín. Podieľa sa na letnom detskom tábore, tvorivých dielňach, kultúrnych a spoločenských akciách pre deti a mládež. Vytvára tak pre tieto deti nielen zázemie, ale aj aktívny program, počas ktorého majú možnosť získať plnohodnotné zážitky a tráviť svoj čas zmysluplne. Okrem toho sa venuje pomoci rodinám, ktoré to najviac potrebujú. Organizuje pre nich zbierky oblečenia a inej materiálnej ako aj finančnej pomoci, či vianočné pečenie, na ktoré zabezpečuje suroviny.

Anička prijala z rúk primátora mesta Nitry Mareka Hattasa krásnu ružu a poďakovanie za jej obetavú prácu. Sme na ňu veľmi hrdí a želáme jej veľa síl, lásky a radosti v práci s našimi veľkými i malými drobcami.

Zároveň nás veľmi teší, že si verejnosť všíma prácu dobrovoľníkov a našej spolupracujúcej organizácie a oceňuje ju. Je to veľkým povzbudením v našej práci a motiváciou vykonávať ju so srdcom na dlani.

You are here:   HomeSKNRočník 2020Srdce na dlani

Najčítanejšie staršie články

Načo je človek, keď nerobí svet lepším?

08.02.2011

Už dávno som nepočula slová, ktoré ako sa hovorí „chytia človeka za srdce“. Zdá sa, akoby už všetko bolo povedané a slová nám už nevravia nič. Až nedávno odznela táto otázka vo filme Kráľovstvo nebeské. V polospánku vnímajúc len útržky z filmu ma zrazu táto veta ce
Produktívna viera

29.05.2009

Teológovia dávajú Jánovi Krstiteľovi mnohé prívlastky, či označenia. Najviac ma však oslovil titul, ktorý mu udelil žurnalista Vittorio Messori-muž produktívnej viery. Veľa ľudí má totiž teologicky správnu vieru, len s jedinou, ale zato podstatnou chybičkou krásy-je neproduktí
Byť manželkou kňaza

30.01.2010

„A nenamýšľajte si, že môžete usmerňovať tok lásky, lebo, ak vás uzná za hodných, sama vám určí smer. Láska má len jedno želanie, aby sa naplnila.“ Ch. Džibrán 
Putovný pohár sv. Gorazda

13.07.2010

Deň pred sviatkom našich vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda 4.7.2010, sa na Cirkevnom dome konal Gorazdov deň. Na tento významný sviatok prijal pozvanie aj rakúsky biskup HansJorg Peters a administrátor Poľskej národnej katolíckej cirkvi ks. kanonik Tomasz Rybka,

Statistics

OS
Linux u
PHP
5.3.27
MySQL
5.5.24-cll
Čas
11:29
Vyrovnávacia pamäť
Vypnuté
GZip
Vypnuté
Návštevníci
13
Články
389
Webové odkazy
6
Čítanosť článkov
1959749

O nás

Slovenské katolícke noviny - noviny súčasného katolíka. Ich hlavným cieľom je poukázať na myšlienky Starokatolíckej cirkvi, ale taktiež aj na spoločenské problémy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú nás všetkých.
Písanie o náboženstve a viere neprináleží len kňazom, preto sú pre rôznorodosť zmýšľania autormi aj laici.
Elektronický dvojmesačník náboženských, spoločenských a teologických tém.

ISSN 1337-2238

Naši partneri